Stříbro z celopražské filmové soutěže AntiFetFest 2016

Před několika týdny náš tým z 9.A  vyhrál filmový festival amatérských filmů Antifetfest, aneb Jde to i jinak  za Prahu 4.

Byli jsme na ně nesmírně hrdí. Jejich snímek zanechal dojem snad v každém, kdo ho zhlédl.

Do celopražského finále postoupily z každé městské části vítězné snímky. To proběhlo 14. června 2016 v kině Lucerna a odborná porota v něm vybrala tři nejlepší snímky v každé kategorii.

lacko

Slavnostního vyvrcholení festivalu s promítáním nejlepších vybraných snímků se kromě radního pana Radka Lacka a zástupců městských částí, zúčastnili i pracovníci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Náš tým doprovodili spolužáci z 9.A a 8.A, pan zástupce Horák a paní učitelka Kyselková.   Dokonce byla přítomna i Bc. Lucie Michková, předsedkyně Výboru pro bezpečnost MČ Praha 4 a Bc. Eva Junková (vlevo), protidrogová koordinátorka MČ Praha 4.

junková

My, co jsme zůstali ve škole, jsme ve skrytu duše doufali, že náš tým porotu zaujme. Konkurence byla tak obrovská, že všichni členové týmu šli do Lucerny s tím si užít závěrečný ceremoniál festivalu a zhlédnout snímky svých soupeřů. Už samotná návštěva kina Lucerny je zážitkem.

To ale nikdo netušil, jaké emoce v Lucerně všichni z Ohradní zažijí. Celým dopolednem provázel sympatický moderátor Honza Musil, který celému závěru festivalu dal glanc výjimečnosti.

musil

……a najednou z úst Honzy Musila zní nejkrásnější věta pro náš tým ……„na druhém místě se umístila skupina pěti dívek, skupina 9. A ze Základní školy a Mateřské školy Ohradní Prahy 4 za film Vidíte nám do hlavy:-))))))))))))))))))))))))))))) video z 14.6. ZDE

holky

NÁDHERA! PARÁDA! JSME STŘÍBRNÍ! MEGAÚSPĚCH, KTERÝ NIKDO NEČEKAL (i když dospěláci malinko ano, tedy malinko víc).

Celému stříbrnému týmu moc blahopřejeme! Jsme na Vás hrdí dvojnásob!!! Děkujeme Vám za reprezentaci naší školy.

O hudební zážitek se postarala Míša Nosková.

nosková

Hlavní ceny v kategorii základních škol:

1. místo: Animation Team z Gymnázia Nad Kavalírkou – za film „Výjimečně“.

2. místo: 9. A ze ZŠ a MŠ Ohradní, Praha 4 – za film „Vidíte nám do hlavy“.
(soutěžní snímek zde)

3. místo: skupina AVT DDM Praha 6 – za film „To se mi líbí“.

Portál hlavního města Prahy ZDE

Parlamentní listy ZDE