Sazka Olympijský víceboj

Home / Aktivity školy / Sazka Olympijský víceboj

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ aneb Česko sportuje a Ohradní též 🙂

Český olympijský výbor a Sazka spojily síly a ve snaze přitáhnout děti ke sportu, jako k součásti zdravého životního stylu, vznikl projekt pro základní školy, kde nejde o výkony, ale o to, aby se školáci bavili sportem a oblíbili si pohyb.

VIDEO O PROJEKTU

Naše škola se do projektu zapojila. A ještě ke všemu se nám podařilo získat sportovní vybavení v hodnotě 5000,- Kč, protože jsme byli mezi prvními  35 registrovanými školami v Praze!!!

O co půjde?

Žáci 1. – 9. tříd budou plnit v rámci TV 8 měřitelných disciplín.

Disciplíny:

• hluboký předklon (hybnost) – instruktážní VIDEO
  • T-Běh (hbitost) – VIDEO
  • zkrácené sedy-lehy (silová vytrvalost) – VIDEO
  • postoj čápa (rovnováha) – VIDEO
  • sprint 60 m (rychlost) – VIDEO
  • běh na 500 m (1.st.), 1000 m (2.st.) (vytrvalost) – VIDEO
  • skok z místa – 1.st., trojskok snožmo z místa – 2.st. (výbušnost) – VIDEO
  • hod basketbalovým míčem (síla) – VIDEO

Co prověří?

Disciplíny Sazka Olympijského víceboje jsou vybrané tak, aby prověřily sportovní schopnosti dětí. Je proto velmi důležité, aby je dítě vyzkoušelo všechny a správným způsobem. Jen tak bude možno vypracovat pravdivou analýzu, která dítěti pomůže s výběrem sportu.

Abychom postupovali správně, máme k dispozici všechna instruktážní videa ZDE.

Co je pro nás nyní největší úkol?

Splnit co nejvíce disciplín s co největším počtem žáků do 31.10.2014

Co tím můžeme získat?

K půlnoci 31. 10. 2014 se vyhodnotí, které školy jsou nejaktivnější. Ty pak navštíví Olympijská hlídka. Kritériem je splnění co největšího počtu disciplín co největším počtem žáků.

Kdo je olympijská hlídka?

Naši nejznámější olympionici. Představují se Vám ZDE. To by bylo, mít na Ohradní olympijské vítěze a společně si s nimi zasportovat!

Co žáci za plnění disciplín získají? Sportovní vysvědčení

Cílem sportovních vysvědčení není vyzdvihovat ty nejlepší a vybírat profesionální sportovce, ale ukázat rodičům i samotným dětem, že každý má talent na některé sporty či disciplíny. Vždyť co motivuje děti více, než odhalení jejich silných stránek?

Co se z vysvědčení dozví děti, rodiče i učitelé?

1) Děti a rodiče, pro které je určeno
Sportovní vysvědčení 1 a 2:

• Ohodnocení silných a slabých stránek dětí. Rozbor 8 fyzických schopností jako je například rychlost, vytrvalost, ohebnost, síla… Děti se také dozvědí, jak jsou na tom v porovnání se svými vrstevníky.
  • Tipy na trénink – Cviky, které rozvíjejí slabší stránky dětí
  • Určení pohybového typu (vytrvalostní, rychlostní, silový či koordinační)
  • Doporučení vhodných sportů na míru pro každé dítě spolu s tipy na nejbližší oddíly v okolí školy

2) Učitelé, pro které je určený Třídní report:

• Souhrn výsledků ze všech 8 disciplín pro všechny žáky třídy
  • Porovnání výsledků třídy s vrstevníky z jiných škol v České republice
  • Označení žáků, kteří výrazně vybočují z průměru třídy a zaslouží si speciální pozornost
  • Tipy na tréninkové cviky podle vyhodnocení slabých stránek třídy

Sportovní žákovské knížky

Určeny:  pro žáčky 1. až 3. tříd

Obsahují:  mnoho zábavných aktivit a prostřednictvím oblíbeného systému lepení samolepek za splnění úkolu se snaží motivovat děti k pohybu. V tom jim zaručeně pomáhají oblíbené postavičky Čtyřlístku, které úkoly vysvětlují.

Jednotlivé úkoly: inspirovány každodenními situacemi a činnostmi, které se dají přeměnit v zábavné pohybové aktivity a hry

Významnou roli při plnění některých úkolů hrají také rodiče, kteří dětem v plnění úkolů můžou velmi pomoci.

Pokud dítě splní alespoň 30 úkolů a do 30. 5. 2015 odevzdá vyplněný kupon svému učiteli, získá s vysvědčením i malé překvapení.

Samolepky na konci dokumentu si můžete vystřihávat a po splnění úkolu do knížky nalepovat. Jen v tomto případě neplatí možnost vyplnění a odevzdání formuláře, který je v knížce.

Další info, které by Vás, milí rodiče, mohly zajímat

naleznete ZDE