Žákovský parlament

Home / Aktivity školy / Žákovský parlament

Žákovský parlament ZŠ Ohradní ve školním roce 2017/2018

Parlamentní činnost si dává za prioritu být funkčním školním orgánem, který bude nápomocen vedení školy, učitelům i žákům.

Vede: Mgr. Milan Horák, Iva Steiningerová

Schůzky parlamentu:

Parlament Pro Kdy Čas Kde Vede
VELKÝ PARLAMENT 1. + 2. st. Úterý (lichý kalendářní týden) 10:35 hudebna Iva Steningerová
Mgr. Milan Horák
MALÝ PARLAMENT 1. st. + 2.st. Úterý (1 x za 14 dní) 7:15 hudebna Iva Steningerová
Mgr. Milan Horák

Informace o aktuálním dění:

12. 9. 2017 26. 9. 2017 10. 10. 2017 24. 10. 2017 7. 11. 2017 21. 11. 2017 5. 12. 2017 19. 12. 2107
1. schůzka ŽP 2. schůzka ŽP 3. schůzka ŽP 4. schůzka ŽP 5. schůzka ŽP 6. schůzka ŽP 7. schůzka ŽP 8. schůzka ŽP

PARLAMENTÁŘI – ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

9. B Viktorie Drobná Leoš Furbacher
9. C Michelle Čadinová Lukáš Slavík Marek Ondič

PARLAMENTNÍ PROJEKTY

Náš parlament má i své projekty, na kterých společně pracujeme. O těch nejúspěšnějších Vás budeme průběžně informovat.

ODŠŤAVŇOVÁNÍ

ŠKOLNÍ DESATERO

1. DŮLĚŽITÁ CTNOST, JMENUJE SE DOCHVILNOST – chodit včas a být připravený, nerušit ostatní
  2. ŠETRNÝ, NEZNAMENÁ TRAPNÝ – ochrana pomůcek
  3. HODINA NENÍ PŘESTÁVKA – v hodinách pracuji a neruším
  4. S POCTIVOSTÍ NEJDÁL DOJDEŠ – nelhat, nekrást, nezapomínat, nepoužívat taháky
  5. ZABEZPEČUJI BEZPEČÍ – chráním zdraví své i druhých
  6. RESPEKTUJI DOSPĚLÉ – jsem slušný a zdvořilý
  7. ČUŇÁTKA DO CHLÉVA – ŽÁKY DO ŠKOL – lépe se pracuje v uklizeném a čistém prostředí, čistota chrání zdraví tvé i druhých
  8. NEJEN TŘÍDNÍ TŘÍDÍ – všichni třídíme odpad
  9. MALÝ A VELKÝ – malí žáci neprovokují velké, velcí si nedovolují na malé, všichni si vzájemně pomáhají
  10. AKTIVNÍ A ZODPOVĚDNÝ – po vině následuje trest, aktivně pomáhám ve třídě, v parlamentu a ve škole

STANOVY ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

1. FUNKČNÍ OBDOBÍ 2 ROKY

• Členové školního parlamentu jsou voleni svými spolužáky 1x za 2 roky . V nutném případě mohou být nadpoloviční většinou svých spolužáků odvoláni. Na jejich místo je pak zvolen jiný třídní zástupce.

2. PRAVIDELNÁ DOCHÁZKA NA SCHŮZKY PARLAMENTU

• Zvolený člen je povinen se pravidelně zúčastňovat všech řádných i mimořádných jednání školního parlamentu. Nemůže-li se jednání zúčastnit, je povinen se omluvit a sjednat za sebe náhradu (zvoleného zástupce).

3. ROVNOPRÁVNÉ POSTAVENÍ

• Všichni členové školního parlamentu mají navzájem zcela rovnoprávné postavení. V případě hlasování platí: 1 člen = 1 hlas. Přítomní dospělí hlasovací právo nemají.

4. POVINNOST INFORMOVAT SPOLUŽÁKY

• Povinností každého člena parlamentu je  informovat pravdivě své spolužáky o průběhu jednání na třídnických hodinách,  o projednávaných problémech a o rozhodnutích, ke kterým školní parlament dospěl.

5. ZÁVAZNÁ ROZHODNUTÍ

• Rozhodnutí školního parlamentu jsou pro všechny žáky závazná.

6. POVINNOST RESPEKTOVAT ROZHODNUTÍ VEDENÍ ŠKOLY

• Školní parlament není oprávněn zasahovat do záležitostí, jejichž řešení patří do pravomoci vedení školy. Rozhodnutí ředitelky a vedení školy je povinen respektovat.

7. MOŽNOST UKONČENÍ ČINNOSTI ŠP

• V případě, že práce školního parlamentu bude pouze formální, může ředitelka školy jeho činnost kdykoliv ukončit.

CÍLE

• sdělovat žákům (na pravidelných třídnických hodinách) připomínky vedení školy a  učitelů
  • sdělovat vedení školy připomínky žáků
  • informovat žáky o novinkách v průběhu roku
  • aktivně se podílet na vytváření pozitivního klimatu školy
  • aktivně se zapojovat do akcí školy

Ve vitríně vestibulu školy budou vystaveny fotografie všech parlamentářů.  Na stejném místě budete také moci sledovat průběh jednotlivých schůzek.