Prvňáček 2017

Pomůcky Pomůcky Pomůcky
ZDE ZDE ZDE

Organizace 1. školního týdne

4. září 2017 – 1. školní den (pondělí)

• od 7:45 – před školou Vás přivítá šneková Agáta, slavnostně  Vás ošerpujeme
  • v 8:00 – slavnostní přivítání a zahájení školního roku
  • v 8:15 – odchod do školních lavic za doprovodu rodičů
  • v 8:30 – rodiče si odvedou paní vychovatelky na krátkou schůzku do ŠD
  • v 9:00 – pvňáčky si odvedou paní vychovatelky do ŠD a rodiče mají schůzku s třídními učitelkami
  • v 9:30 – rodiče si vyzvednou prvňáčky ve ŠD a hurá domů po prvním školním dni

5. září 2017 – 2. školní den (úterý)

• výuka pouze 2 hodiny – konec v 9:40
  • nezapomenout dát dětem přezůvky
  • možnost být již ve ŠD + oběd

6. září 2017 – 3. školní den (středa)

• výuka pouze 2 hodiny – konec v 9:40

od 7. září 2017 – 4. školní den (čtvrtek)

• výuka podle řádného platného rozvrhu
  • (celý rok: pondělky do 12:30, úterky – pátky do 11:40)

POZOR  🙂

Milí rodiče,
pokud máte jakékoliv dotazy, na které chcete znát  odpověď ještě před začátkem školního roku, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám co nejrychleji odpovíme, aby pro Vás i Vaše dítě byl vstup do základní školy co nejklidnější a nejpohodovější.

Nejčastější dotazy:

Má mít dítě 1. září školní aktovku? A přezůvky?

Ano, Váš prvňáček si domů ponese hned první školní den některé učebnice a žákovskou knížku a samozřejmě spoustu dárečků. Přezůvky nechte až na 5.9.

Máme dítěti dávat do ruky kornout se sladkostmi? Mívá ho hodně dětí?

Toto rozhodnutí necháváme zcela na Vás, rodičích. V minulých letech mělo kornout minimum dětí. Kornout prvňáčkům spíše překáží:-)

Co máme dělat, když dítě začne plakat a bude odmítat jít mezi své spolužáky?

Určitě si s tím poradíme, není to nic neobvyklého. Pro dítě je to veliký emotivní zážitek a některé děti opravdu reagují pláčem. Pokud by s námi dítě nechtělo jít, prosíme Vás, rodiče, abyste šli i vy s dítětem, aby se cítilo co nejbezpečněji. Hlavně žádnou paniku:-)

Může dítě již 4. 9. využít ŠD a ŠJ?

Ano může, nahlásíte u paní učitelky třídní. Určitě se Vás bude sama dotazovat.

Můžeme dítě doprovázet ráno do prostor školy?

Zpočátku určitě ano. V hale školy Vás u vchodu každý den přivítá pan školník a některá paní vychovatelka ŠD.

Po prvních 14 dnech Vás poprosíme, abyste se s dítětem rozloučili v hale školy a do šatny odcházelo již samo, kde na něj bude čekat třídní učitelka  a později paní vychovatelka,  a to každý den. Pro kontrolu, že máte šikovného prvňáčka, který postupně zvládne ranní příchod i s převlečením sám, se můžete každé ráno přesvědčit zvenku budovy, kde máte pohled do šaten jako na dlani a ještě Vám bude moci dítě zamávat z okna na schodišti, těsně před vstupen do jeho třídy.

Můžeme v případě potřeby kdykoliv vstoupit do školy?

Určitě ano. U vstupu je paní vrátná, u které se zapíšete do knihy příchodů a odchodů, dostanete visačku HOST a je to.

Kdy dostaneme pro dítě nabídku kroužků?

Seznam nabízených kroužků pro nový školní rok  bude přichystán do 10. 9., kdy bude vyvěšen na webu školy. Veškeré informace Vám dají třídní učitelky, nebo hledejte v záložce Kroužky.

Pokud budeme chtít cokoliv řešit, kam se máme obrátit?

Denně aktualizujeme webové stránky školy, kde byste měli nalézt všechny aktuální i dlouhodobé informace. Pokud je nenaleznete, určitě volejte:
  • třídní učitelku
    • 1.A (cmelikova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 538),
    • 1.B (klusova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 551),
    • 1.C (miznerova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 551),
  • ředitelku školy

(smazikova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 521),

• zástupkyni pro 1. stupeň

(pelcova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 524),

• hospodářku školy

(novotna@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 526),

• hospodářku ŠJ

(zgrajova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 528),

• vedoucí ŠD

(kufnerova@zs-ohradni.cz, tel. 261 109 554).