Školní psycholog

Home / O škole / Školní psycholog

PaedDr., Mgr. Dagmar Borovičková

Pro rodiče je psycholog ve škole, jak věřím, osobou a spojencem, se kterým mohou probrat problém a hledat řešení v širších souvislostech, ověřovat si jejich účinnost a konzultovat další postupy. A to tak dlouho, dokud se nedosáhne stavu, ve kterém mohou s celkem klidným rodičovským svědomím spočinout.

Pro děti je psycholog někdy rádce, někdy průvodce a posluchač, někdy expert a někdy jenom teta, vždy ale zaměřený na to, co je podle něj pro dítě v danou chvíli nejdůležitější. Stará se, aby se děti mohly rozvíjet, aby jim škola přinášela radost a aby se cítily důstojně.

Pro učitele v naší škole přítomnost psychologa znamená konstruktivní a rychle přístupnou pomoc. Pomoc nejen s problematikou vzdělávací a výchovnou zaměřenou na žáky, ale i na komunikaci s jejich rodiči.

Náplň práce

• Výchovné a vzdělávací potřeby žáků
  • Poradenství pro žáky a rodiče
  • Psychologická a speciálně pedagogická diagnostika
  • Kariérové poradenství
  • Krizová intervence
  • Spolupráce s rodinami žáků
  • Práce s třídními kolektivy
  • Metodická pomoc učitelům
  • Konzultační činnost
  • Koordinační činnost
  • Možnost on-line konzultací
  • Supervize

Mail: daja.borovickova@gmail.com
Tel.: 261109534

V případě potřeby můžete poslat email, v nejkratší možné době vás budu kontaktovat.

Pracovní doba
PO 8:00 – 16:00
ÚT 8:00 – 14:00
ST 8:00 – 14:00
ČT 8:00 -16:00
PÁ 8:00 – 14:00

Individuální souhlas s vyšetřením
Při přijetí na ZŠ Ohradní rodiče podepisují souhlas s činností školního psychologa. Rodič souhlasit nemusí a škola jeho rozhodnutí respektuje.

Práce školního psychologa je spolufinancována díky Podpoře škol formou projektů zjednodušeného vykazování, tzv Šablon.